čeština

Evropské shromáždění pro osvobození zvířat 2018. 1.-3.června, Bilbao. 

Místo, kde můžete sdílet praktické dovednosti a diskutovat o strategii a taktice ohledně boje proti útlaku zvířat a ničení jejich životních podmínek. Cílem je vybudování efektivní sítě skupin pro osvobození zvířat ale i jednotlivců po celé Evropě. Dále se zaměříme na to, jak se můžeme lépe postarat o sebe samé a také o sebe navzájem, aby naše hnutí bylo odolnější vůči represím a dalším potížím, kterým musíme čelit.

Shromáždění bude organizováno v souladu s anarchistickými zásadami, což však neznamená, že musíte být anarchisty/tkami, abyste se mohli/y zúčastnit. Workshopy budou překládány do španělštiny, angličtiny a francouzštiny. Pokud můžete s těmito překlady pomoci, kontaktujte nás předem.

Bylo by opravdu užitečné vědět, kolik lidí přijede. Máte-li zájem se zúčastnit nebo chcete nabídnout workshop, kontaktujte nás prosím na

liberation.gathering@riseup.net

Evropské shromáždění pro osvobození zvířat má za cíl vybudovat silné militantní hnutí v boji proti útlaku zvířat. Toto shromáždění se snaží spojit jednotlivce a malé skupiny podobně smýšlejících lidí, kteří usilují o osvobození zvířat, vytvoření silné efektivní sítě a znovu získání dřívější síly a směru. Skupiny ochránců zvířat, které postrádají širší politickou charakteristiku, se stávají stále oblíbenější pro lidi s fašistickými, pravicovými a patriarchálními názory. Během tohoto shromáždění budeme mluvit o některých takových příkladech a o tom, jak nejlépe argumentovat.

Mnoho lidí opouští naše hnutí buď kvůli represím ze strany policie a státu, násilí ze strany těch, kdo zneužívají zvířata, represivnímu chování v rámci našich skupin, nebo jen proto, že účast v tomto boji může být opravdu náročná. Chceme vybudovat odolnou síť, kde budeme moci pracovat kolektivně, abychom se postarali o sebe samé a také o sebe navzájem. Anarchismus a antikapitalismus jsou důležitou součástí boje za osvobození zvířat. Pouze pochopením toho, jaké hierarchií a útlaku čelí jiné druhy, můžeme účinně argumentovat. Mnozí lidé se nemusí nutně identifikovat jako anarchisté, ale jsou-li proti hierarchii a domestikaci, byli/y bychom rádi/y, aby tito lidé byli součástí tohoto shromáždění. Nejedná se o výhradně anarchistický prostor.

Plánujeme celou řadu workshopů. Domníváme se, že diskuse o našem hnutí je pro pokrok zásadní, ale také nechceme strávit celý víkend mluvením. Budou probíhat také praktické workshopy, kde mohou lidé sdílet dovednosti. Pokud máte zájem se zúčastnit specifického workshopu, nebo chcete nějaký workshop nabídnout, dejte nám vědět.

Advertisements